7 Köşeli şapka

Trt1'de ki Gez Göz Arpacık bu hafta Elazığ'daydı.Bekir Develi'nin sunumuyla gayet eğlenceli olan program izlenmeye değer. Bu tarz programları sevenlere tavsiye ederim. Elazığ'ın 3-5-7- köşeli şapkaları meşhurmuş ve her köşenin de bir anlamı varmış.7 köşeli şapkanın bir köşesinin “vatanseverlik, bir köşesinin “misafirperverlik”, bir köşesinin “yardımseverlik”, bir köşesi de “inanç ve iman”, bir köşesinin “mertlik” ve son köşenin de “alçak gönüllülükmüş. Şimdi bunu bilen  kişi hiç 3 köşeli şapka takar mı :)

Masaüstüm

Okuduğu kitaplar,dinlediği müzikler,izlediği filmler karşımızdaki kişi hakkında fikir sahibi olmamızı sağlar. Tabii bir de burcu. İlk sorduğum soru burcun ne oluyor genelde. Her ne kadar klişe bir soru gibi gelse de aslında insan hakkında ipucu veren önemli bir cevaptır. Tabii ipucunun hemen ardından önyargıda gelir. Hımm demek oğlaksın,onlar biraz cimri olur ama sıcakkanlıdırlar. Boğa mı ? çok severim boğaları çok inatçıdırlar ama dosttur,candır. Akrep mi :) sokar onlar sokar.(Evet kaşınanı kaşırım efenim,tecrübelerle sabittir :))

Bir de bilgisayar duvar kağıtlarımız vardır,hakkımızda ipucu veren. Onlar daha çok ruh halimizin ipucunu veriyorlar galiba. Tatil telaşında hemen güzel bir deniz,kum,güneş resmi seçebiliriz ya da mutsuzken karamsar sonbahar resimleri. Bazen de arkadaşlarımızla güzel anlarımızı koyarız.Sürekli değişir bu resimler,bazen içimizi açar bazen de kapatır.

İnsanı tanımak düşüncesinden yola çıkıldığını sandığım güzel bir siteye rastladım.Masaüstüm, buraya masa üstü resimlerinizi yollayabilir ve diğerlerinin resimlerine bakabilirsiniz. Benimki henüz yayınlanmadı sizlerle buradan paylaşayım.